Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

A tanösvény részben az „Aranyember nyomában” utat járja be, az Arácsi Népház – Cholnoky-park – Jókai-kilátó – Cholnoky tábla – Fénykereszt – az Aranyember tanösvény kezdő táblája – Református templomkert útvonalon. A túra útvonala cca. 6 km hosszú, kb. 2 óra időtartamú, közepes nehézségű terepen.

Melléklet:

 

1. állomás: Jókai-kilátó

GPS: 46.97189, 17.8814 A Tamás-hegyen (317 m) álló, fából épített 3 emeletes Jókai kilátóhoz több irányból vezetnek fel jelzett turistautak (Lóczy-barlang, Koloska-völgy, Kéki-völgy, Balatonfüred). Csodálatos kilátás nyílik innen a Balatonra, Balatonfüredre és a Tihanyi-félsziget irányába. E helyszínekhez az író szorosan kötődött, hiszen Balatonfüreden álló gyönyörű villájából rendszeresen kirándult a Tihanyi-félszigetre, többek között annak emblematikus helyszínére: […]

2. állomás: Aranyember útja tanösvény – Cholnoky Jenő tábla

GPS: 46.969773, 17.881560 Dr. Cholnoky Jenő nemzetközi elismertséget szerzett földrajztudós 1894 őszétől Lóczy Lajos mellett a Budapesti Tudományegyetemen dolgozott és részt vett a Balaton-kutatás klasszikus szakaszának két évtizedet felölelő munkájában. Nevéhez fűződik a „Balaton Tudományos Eredményei” című 32 kötetes monográfiasorozat több könyvének megírása. Csodálatos képessége volt, hogy a tudományos ismereteket élményszinten tolmácsolja: remek előadókészséggel volt megáldva: […]

3. állomás: Tamás-hegyi kereszt

GPS: 46.967435, 17.881910 Balatonfüred kevéssé ismert kilátópontja a Tamás-hegyi kereszt, amely a város fölött magasodik, több mint 300 m magasan. A keresztény jelképet 2006 októberében emelte megálmodója Gerics Endre vállalkozó, aki a Bajorországi keresztekhez hasonlóan örök emléket akart állítani a város egyik legmagasabb pontján. Így került felállításra a 8 m magas, 3,5 t súlyú, tömör […]

4. állomás: Aranyember útja tanösvény – nyitótábla

GPS: 46.968383, 17.883200 A Jókai-kilátóhoz vezető Aranyember útja tanösvény a Balaton-felvidéki Kéktúra része, hossza 600 méter és az útvonal során 100 méter szintkülönbséget kell leküzdeni. Közben a túrázók hat állomáson, ismertető táblákkal találkozhatnak, ahol az Aranyember főhőseiről elnevezett rönkfa-padoknál megpihenhetnek és élvezhetik a tóra nyíló nagyszerű kilátást. A táblákon érdekes információkat olvashatnak a balatoni tájról […]