Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

3. állomás: Tamás-hegyi kereszt

GPS: 46.967435, 17.881910

Balatonfüred kevéssé ismert kilátópontja a Tamás-hegyi kereszt, amely a város fölött magasodik, több mint 300 m magasan. A keresztény jelképet 2006 októberében emelte megálmodója Gerics Endre vállalkozó, aki a Bajorországi keresztekhez hasonlóan örök emléket akart állítani a város egyik legmagasabb pontján. Így került felállításra a 8 m magas, 3,5 t súlyú, tömör fenyő kereszt, mely 4 évvel később világítást is kapott. 2018 októberében a füredi lakosok 1,5 millió Ft-os adományából újult meg a világítás, ünnepélyes, ökumenikus ima keretében. A rendezvényen Böröcz István a balatonfüredi turisztikai Egyesület elnöke mondott beszédet, majd Dasek Viktor plébános, Gabnai Sándor evangélikus lelkész és Császár Attila esperes, arácsi református lelkész áldotta meg és szentelte fel a keresztet. Az új lámpák 3 pontról világítják meg a város egyik fontos jelképét, mely nemcsak könnyen megközelíthető, hanem páratlan panoráma nyílik a Tihanyi-félszigetre, a Balatonra, Füredre, Siófokra, és a balatonakarattyai magaspartra.

Következő állomás: 4. állomás: Aranyember útja tanösvény – nyitótábla

További kapcsolódó linkek: