Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

Milyen felvételi eredménnyel kerülnek be a gyerekek erre a szakra?

Erre a képzésre elsősorban a tanulásban motivált  felsőoktatásba készülő tanulókat várunk. Nyelvi előkészítőre jelentkező tanulók magyar nyelv, illetve idegen nyelv tantárgyi eredménye legalább közepes, a két év összesített tantárgyi átlaga pedig legalább 3,8 kell legyen.

Hogyan biztosítják tanulóik részére a sikeres nyelvvizsgára való felkészítést?

Tanulóink részére a nyelvi előkészítős évben heti 18 órában több tanár szoros szakmai együttműködésben minden készséget fejlesztve készíti fel a diákokat. Szervezünk próbanyelvvizsgákat és az EuroExam Nyelvvizsga Központ partneriskolájaként célirányos felkészítő anyagokkal dolgozunk. 

Az iskola úgy hirdeti, hogy támogatja az élsportolókat. Miben nyilvánul ez meg a mindennapokban?

Az iskola és az akadémiák folyamatosan egyeztetnek és ez lehetővé teszi, hogy a gyermekek edzése és rendje megfelelően össze legyen hangolva az iskolai tanulmányokkal. Az edzések és a meccsek idejére a sportolók hivatalos egyesületi kikérővel , igazoltan vannak távol. Az elmulasztott tanórák tananyagának pótlásában szaktanáraink és kollégiumi nevelőink segítenek. A akadémiák megbízott képviselői a KRÉTA naplón keresztül folyamatosan figyelemmel kísérik a gyerekek tanulmányi előmenetelét, ill. hiányzásait.

Gyermekem sportolóként ugyanazt az étrendet kapja, mint a többiek?

Nem, külön odafigyelünk a megfelelő ellátásukra.

Mit jelent a felvételi elbeszélgetés?

Iskolánk tanárai, vezetősége szeretné megismerni leendő diákjait, ennek érdekében ezen a személyes találkozón megkérdezzük őket napirendjükről, tanulási szokásaikról, hobbijaikról, jövőbeli terveikről. Ezen alkalmakkor természetesen arra is lehetőség van, hogy a leendő diák, ill. kísérője feltegye kérdéseit iskolánkkal, képzéseinkkel kapcsolatban.

Mennyi ösztöndíjat kap gyermekem, mikortól, mitől függ, hogy mennyit?

A technikusi képzés ösztöndíja szeptember 1.-től jár. A tanév 1. ösztöndíját október 15.-én kapják meg a szeptemberi ösztöndíjjal együtt.  A technikusi képzés ösztöndíjának összege a tanév első napján megállapított minimálbér 5 %-a, ebben a tanévben ez 8050 Ft/ hó. Az ösztöndíj a nyári hónapokra is jár. Amennyiben a tanuló hiányzása eléri a 6 igazoltalan órát, abban a tanévben a tanulónak nem jár több ösztöndíj.

Gyermekem a Szakértői és Rehabilitációs Bizottság által igazolt dyslexiával, dyscalculiával, dysgraphiával jelentkezhet–e Önökhöz?

A rendész technikusi képzésre csak olyan diákot tudunk felvenni, aki matematikából és magyar nyelvből nincs felmentve a tantárgy értékelése alól, felmentési javaslatában csak részleges felmentés szerepel, tehát érettségiznie kell belőle.

Mit jelent a felvételi elbeszélgetés?

Iskolánk tanárai, vezetősége szeretné megismerni leendő diákjait, ennek érdekében ezen a személyes találkozón megkérdezzük őket napirendjükről, tanulási szokásaikról, hobbijaikról, jövőbeli terveikről. Ezen alkalmakkor természetesen arra is lehetőség van, hogy a leendő diák, ill. kísérője feltegye kérdéseit iskolánkkal, képzéseinkkel kapcsolatban.

Mit takar a fizikai felvételi? Mit várnak el a gyerekektől?

A gyerekek általános kondícióját mérjük fel felüléssel, fekvőtámasszal, és függeszkedéses gyakorlatokkal. Az iskolai minimumszint a bekerülési határ, ez egy perc alatt legalább 25 felülést, 30 másodperc alatt a lehető legtöbb fekvőtámaszt, és min. 15-20 másodperces függeszkedést jelent.

Mennyire kemény a fizikai képzés?

Az első évben alapozás lesz, állóképesség javítása, erőnlét fejlesztése, többnyire ezt célzó gyakorlatokkal, futással. Aki sportol, annak nem okoz nehézséget, aki nem, azzal természetesen türelmesebbek vagyunk.

Lesz-e pszichológiai szűrés?

Nem, az majd csak a felsőfokú tanulmányok megkezdésekor lesz esedékes.

Mennyire nehezek a szaktantárgyak?

Tanulóink, eddigi tapasztalataink alapján, nagyon érdekesnek, élvezetesnek tartják a szakmai órákat, korábbi évfolyamaink tanulói ezzel kapcsolatban nem jeleztek nehézséget.

Az iskola úgy hirdeti, hogy támogatja az élsportolókat. Miben nyilvánul ez meg a mindennapokban?

Az iskola és az akadémiák folyamatosan egyeztetnek és ez lehetővé teszi, hogy a gyermekek edzése és rendje megfelelően össze legyen hangolva az iskolai tanulmányokkal. Az edzések és a meccsek idejére a sportolók hivatalos egyesületi kikérővel , igazoltan vannak távol. Az elmulasztott tanórák tananyagának pótlásában szaktanáraink és kollégiumi nevelőink segítenek. A akadémiák megbízott képviselői a KRÉTA naplón keresztül folyamatosan figyelemmel kísérik a gyerekek tanulmányi előmenetelét, ill. hiányzásait.

Mit kérünk a rendész alkalmassági vizsgán?

Az alkalmassági vizsga célja, hogy képet kapjunk a tanuló motoros képességeiről, mozgáskoordinációjáról, mozgáskészségéről, mert ezek biztosítják az alapot a szakmai gyakorlati tantárgyak tananyagának elsajátításához.

Az alkalmassági vizsgára minden tanuló hozzon magával: sportfelszerelést, higiéniai felszerelést

A gyakorlatok pontozása 0-5 fokú skálán történik.

        1.Fekvőtámasz: Mellső fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás, mellkassal tárgy érintés. Fél perc alatt maximálisan végrehajtott gyakorlatok száma.

Lányok

Fiúk

2-3

1

5-9

1

4-6

2

10-14

2

6-9

3

15-19

3

10-14

4

20-24

4

15-

5

25-

5

 

 

 

 

      2. Hasizom teszt: Egy perc alatt végrehajtott hanyattfekvésből felülések száma.

Lányok

Fiúk

15-24

1

25-34

1

25-29

2

35-39

2

30-34

3

40-44

3

35-39

4

45-49

4

40-

5

50-

5

 

 

 

  

     3. Hajlított karú függeszkedés: Húzódzkodó kereten végrehajtott maximális ideig tartó függeszkedés (mp).

Lányok

Fiúk

5-9

1

8-15

1

10-19

2

16-24

2

20-29

3

25-42

3

30-39

4

43-59

4

40-

5

60-

5

 

 

 

 

     4. Helyből távolugrás: Elugrást páros lábról páros lábra kell végrehajtani amelyet karlendítés segít. Mérése az utolsó nyom cm-es pontossággal.

Lányok

Fiúk

80-109

1

90-119

1

110-139

2

120-149

2

140-159

3

150-179

3

160-179

4

180-199

4

180-

5

200-

5

 

 

 

 

      5. 15 méteres ingafutás

Lányok

Fiúk

15-20

1

10-20

1

11-20

2

20-30

2

21-30

3

30-40

3

31-40

4

40-50

4

40-

5

50-

5

 

 

 

 

Mennyi ösztöndíjat kap gyermekem, mikortól, mitől függ, hogy mennyit?

A technikusi képzés ösztöndíja szeptember 1.-től jár. A tanév 1. ösztöndíját október 15.-én kapják meg a szeptemberi ösztöndíjjal együtt. A technikusi képzés ösztöndíjának összege a tanév első napján megállapított minimálbér 5 %-a, ebben a tanévben ez 8050 Ft/ hó. Az ösztöndíj a nyári hónapokra is jár. Amennyiben a tanuló hiányzása eléri a 6 igazoltalan órát, abban a tanévben a tanulónak nem jár több ösztöndíj.

Gyermekem a Szakértői és Rehabilitációs Bizottság által igazolt dyslexiával, dyscalculiával, dysgraphiával jelentkezhet–e Önökhöz? 

A sportedző technikusi képzésre csak olyan diákot tudunk felvenni, aki matematikából és magyar nyelvből nincs felmentve a tantárgy értékelése alól, felmentési javaslatában csak részleges felmentés szerepel, tehát érettségiznie kell belőle.

Az iskola úgy hirdeti, hogy támogatja az élsportolókat. Miben nyilvánul ez meg a mindennapokban?

Az iskola és az akadémiák folyamatosan egyeztetnek és ez lehetővé teszi, hogy a gyermekek edzése és rendje megfelelően össze legyen hangolva az iskolai tanulmányokkal. Az edzések és a meccsek idejére a sportolók hivatalos egyesületi kikérővel , igazoltan vannak távol. Az elmulasztott tanórák tananyagának pótlásában szaktanáraink és kollégiumi nevelőink segítenek. A akadémiák megbízott képviselői a KRÉTA naplón keresztül folyamatosan figyelemmel kísérik a gyerekek tanulmányi előmenetelét, ill. hiányzásait.

Gyermekem sportolóként ugyanazt az étrendet kapja, mint a többiek?

Nem, külön odafigyelünk a megfelelő ellátásukra.

Mit jelent a felvételi elbeszélgetés?

Iskolánk tanárai, vezetősége szeretné megismerni leendő diákjait, ennek érdekében ezen a személyes találkozón megkérdezzük őket napirendjükről, tanulási szokásaikról, hobbijaikról, jövőbeli terveikről. Ezen alkalmakkor természetesen arra is lehetőség van, hogy a leendő diák, ill. kísérője feltegye kérdéseit iskolánkkal, képzéseinkkel kapcsolatban.

A nyelvtanulás milyen nyelven folyik és lehet-e nulláról kezdeni?

Angol nyelvet lehet tanulni a képzésen, és igen, lesz kezdő angol csoport, ha eddig németet tanult valaki, az nem akadály.

Teljesen kezdő röplabdásként is be lehet jutni a szakra?

Igen, de ez azt jelenti, hogy rendszeresen részt kell venni az edzéseken, esetleg meccseken, tehát hetente 3 délután biztosan ezzel fog eltelni, néha hétvégi elfoglaltságot is jelent. Ajánljuk ezért a viszonylag közel lakó diákoknak is kollégiumunkat, így sokkal könnyebb a megfelelő időbeosztás.

Milyen az alkalmassági vizsga a sport technikumi képzési formánál?

A sport technikusi képzésünkre három sportág egyikében várjuk a jelenkezőket. Ezek a sportágak férfi kézilabda, férfi labdarúgás, női röplabda.  

Intézményünk három akadémiával müködik együtt:

– Balaton-felvidéki Kézilabda Akadémia – BFKA

– Balatonfüredi Utánpótlás Sport Club – BUSC

– Szent Benedek Röplabda Akadémia – SZBRA

Az egyes sportági területek követelményeit a fent felsorolt sportági akadémiák határozzák meg. Az alkalmassági vizsga részleteiről érdeklődni lehet a sportági akadémiák utánpótlás szakmai felelőseinél. 

A képzéseinkkel és a felvételivel kapcsolatos további kérdéseikre szívesen válaszolunk telefonon is napközben a +36-30-654-1843 telefonszámon.