Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

A  túra útvonala: Arácsi Népház – Cholnoky-park – Koloska forrás – Hamvas Béla fa – Vadaspark – Református templomkert útvonalon  cca. 8 km hosszú, kb. 3 óra időtartamú, könnyű terepen.

Melléklet:

 

1. állomás: Koloska-forrás

GPS: 46.99118, 17.88544 A festői környezetben meghúzódó tisztást repedésekkel áthálózott, mészkőből és dolomitból álló meredek hegyek veszik körül, amelyek elnyelik a felszínre lehulló csapadékot. A beszivárgó víz egy felszín alatti felületet, ún. karsztvízszintet képez. Ahol a domborzat metszi ezt a vízszintet – mint ahogy a hegyek közé mélyre bevágódott Koloska-völgy is teszi – ott források […]

2. állomás: Hamvas fa

GPS: 46.99704, 17.8795 Az emlékhely létrehozása Sava Babic Balatonfüred diszpolgárának kezdeményezésére jött létre, aki Hamvas minden művének fordítója volt. Az emléktáblát és emlékpadot a Hamvas Béla Asztaltársaság létesítette 2012-ben. Az Asztaltársaság alapítója és elnöke a nemrég elhunyt költő és politikus Szőcs Géza volt, aki elindította Balatonfüreden a Hamvas Napokat is. Ennek keretében a Tagore-sétányon, az […]

3. állomás: Vadaspark

GPS: 46.98553, 17.8893 A park az Önkormányzat, a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság és a Bakonyerdő Zrt. együttműködésében létesült. A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság kezelésében lévő, védett természeti terület része a Natura 2000 hálózatnak is. A látogatók elé táruló domboldal több vadfajnak: a gímszarvasnak, a dámszarvasnak és a muflonnak ad otthont. A látogatók az ajánlott útvonalat […]