ÁLLAMI ÖSZTÖNDÍJJAL

Sport technikus, Sportedző-sportszervező szakmairány  –  Kézilabda, Labdarúgás, Röplabda         (szakmaszám:5 1014 2002)

Sport ágazat 5 éves képzése, amely érettségi és technikusi szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

A sportedző- sportszervező szakember sportág-specifikusan, célirányosan tervezi, szervezi és irányítja a sportolók, csapatok rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Megtanítja a sportág technikai, taktikai és játékrendszer-ismereteit, játék- és versenyszabályait. Értékeli a sportolók edzéseken és a versenyeken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket. Edzőmérkőzéseket és -versenyeket, illetve edzőtáborokat, egyéb sportrendezvényeket szervez.

Az osztály elvégzése szakirányú továbbtanulásnál előnyt jelent. Felvételi elbeszélgetés és fizikai alkalmassági vizsga szükséges.

A 2020 szeptember 1. után beiratkozott tanulók ösztöndíjának alapja a tanév első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér egy havi összege.

Technikumban 2020-ban 5%, azaz 8.050.- forint/hó a juttatás.

A technikusi képzés ösztöndíja szeptember 1.-től jár. A tanév 1. ösztöndíját október 15.-én kapják meg a szeptemberi ösztöndíjjal együtt.

Ügyes mozgás, a választott sportágban való sportolói jártasság, jó fizikai, jó kommunikációs készség, szakmai fejlődés irányítása.

• a választott sportág mozgásformáit szakszerűen bemutatja, elemzi, eredményesen oktatja;
  • a sportági technikák végrehajtásakor előforduló hibákat felismeri javítja;
  • a sportolók képességeit és erőnlétét szakszerűen felméri, értékeli;
  • az életkori sajátosságok, valamint az egyéni adottságok figyelembevételével tanítványai sportág-specifikus felkészítését, versenyzését megtervezi és irányítja;
  • a sportolók teljesítményét értékeli, a versenyzők kiválasztását elvégzi;
  • a tehetséggondozást korszerű elveit és módszereit alkalmazza;
  • különböző ciklusú edzésterveket készít;
  • sporteseményeket, mérkőzéseket, versenyeket, táborokat szervez;
  • a munkakörével együtt járó szervezési, pénzügyi, adminisztratív és marketing feladatokat ellát;
  • szükség esetén szakszerű segítséget- és elsősegélyt nyújt.

Ajánlott minden fiatal számára, akinek a sport, sportolás iránti elkötelezettsége oly mértékű, hogy szívesen választja ezt a területet hivatásául.