Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

Tanulói online regisztrációk


Kedves Szülők! Kedves Pályázok!
 
Ahhoz, hogy az intézmény a pályázatához hozzá tudjon rendelni tanulót, a tanulónak előzetesen regisztrálnia kell az online pályázati felületen.
A tanulót nem az intézménye regisztrálja, hanem a tanuló maga tudja elvégezni a regisztrációt (kiskorú tanuló esetében a szülő(k)/gondviselő végezheti el a regisztrációt).
 
A regisztráció és adategyeztetés folyamatának lépései a következők:
 
A. Felhasználói regisztráció
B. A tanuló pályázati jogosultságának ellenőrzése
C. A jogosult tanuló adategyeztetése
D. A tanuló pályázati regisztrációjának lezárása
 
A. Felhasználói regisztráció
Minden tanulót, aki részt kíván venni a pályázatban, felhasználóhoz kell kapcsolni a további adategyeztetés és a majdani beszámolás kezelése miatt.
 
A tanulói regisztráció megkezdése előtt a regisztráló személy, azaz a felhasználó (ez lehet maga a nagykorú tanuló vagy az egyik szülő/gondviselő) nevét, e-mail címét és a kommunikáció elsődleges nyelvét kell megadni (kérjük, hogy pályázóink választott kiutazási célországtól függetlenül a magyart jelöljék meg).
 
A rendszer e-mailben regisztrációs linket küld, melyre kattintva lehet tovább haladni a tanulói regisztráció és adategyeztetés folyamatában. (Egy regisztráló személy maximum 7 jogosult tanulót regisztrálhat.)
 
A regisztráció során kötelező a biztonsági szintnek megfelelő jelszó beállítása, az adatkezelési tájékoztató és a szoftverhasználati szerződés elfogadása.
 
B. A tanuló pályázati jogosultságának ellenőrzése
Tanulót a „Tanuló hozzárendelése” gombra kattintva lehet regisztrálni.
A tanulói regisztráció következő lépése során a rendszer ellenőrzi a tanuló jogosultságát a programban való részvételre. Ehhez
• a tanuló oktatási azonosítóját,
• a nevét,
• születési nevét,
• a születése időpontját,
• anyja lánykori nevét
• (16 éven aluli tanuló esetén szülői adatkezelési hozzájárulást)
szükséges megadni.
 
Amennyiben a rendszer a tanulót az általa megadott adatok alapján jogosultnak találja, úgy a tanuló lefolytathatja a Külföldi Nyelvtanulási Programban való részvételéhez szükséges adategyeztetést.
 
C. A jogosult tanuló adategyeztetése
A „Kérem, válasszon tanulót!” gombra kattintva kiválasztható az a tanuló, akinek az adategyeztetését szeretnénk elvégezni. Ezt követően „A tanuló adatai” gombra kattintva kezdhető meg az adategyeztetés.
 
A regisztrációs felületen a KIR adatbázisból betöltésre kerülnek a tanuló pályázatban való részvételéhez szükséges adatai. A regisztrációs felületen további adatok megadására lesz szükség: a tanuló (vagy nevében szülője/gondviselője) nyilatkozik többek közt:
• a megpályázható nyelvekről (4) (maximum 3 db) és a tanulmányút idején várható nyelvi szintjéről (a Közös Európai Referenciakeret alapján),
• törvényes képviselő(k)ről,
• esetlegesen SNI-ről
 
Amennyiben a tanuló felett kizárólag az egyik szülő/gondviselő gyakorolja a felügyeleti jogot, vagy az egyik/mindkét szülője elhunyt, és ezért csak egy törvényes képviselő adatait töltik fel, úgy ennek okáról a pályázati felületen büntetőjogi felelősség tudatában nyilatkozni kell.
 
Sajátos nevelési igényű (SNI) tanuló esetében, amennyiben a programban részt kíván venni, de részvétele sajátos nevelési igényei következtében feltételekhez kötött (pl. akadálymentes iskolai környezet vagy szállás), illetve a tanulmányúton való részvétele többletköltséggel járna, úgy ezt a körülményt már a regisztráció során jelezni szükséges.
Az SNI-t csak abban az esetben szükséges bejelölni a pályázati felületen, ha a nyelviskola részéről különleges elbánásra, körülményekre van szüksége a tanulónak, ill. ha kiegészítő támogatásra pályázik a Tempus Közalapítványnál.
Kiegészítő támogatás igénylésére a pályázati felületen kívül, külön eljárás keretében szükséges pályázni.
 
D. A tanuló pályázati regisztrációjának lezárása
A regisztráló személy a regisztrációs oldalon szereplő adatok valódiságáról nyilatkozik, és a véglegesítés gombbal lezárja az adott tanuló regisztrációját.
 
Az adategyeztetés lezárása után az adatok már nem módosíthatók.
 
Az adategyeztetés lezárása után a tanuló (egyéni vagy intézményi) pályázathoz felvehető abban az esetben, ha nem indít egyéni pályázatot.
 
Az intézmény kizárólag olyan tanulókat vehet fel pályázatába, akik regisztráltak és lezárták az adategyeztetést.

Kinek szól a Külföldi Nyelvtanulási Program, és milyen lehetőségeket kínál?

KI JELENTKEZHET A PROGRAMRA?

A Külföldi Nyelvtanulási Programban először a 2019-2020-as tanévben 9. és 11. osztályos nappali tagozatos, gimnáziumi és szakgimnáziumi képzésben tanulók jogosultak alanyi jogon részt venni pályázat útján. A Külföldi Nyelvtanulási Program szempontjából a 9. évfolyamos nyelvi előkészítőn, kéttannyelvű előkészítőn, illetve az Arany János Tehetségprogram keretében tanulók is 9. évfolyamos tanulónak minősülnek, és részt vehetnek a külföldi nyelvi képzésben. A tanuló határozhatja meg, hogy melyik 9. évfolyamon kívánja a támogatást felhasználni.

MELY NYELVEK VÁLASZTHATÓK? HOGY VÁLASSZAK NYELVET?

A Külföldi Nyelvtanulási Program keretében a Nemzeti alaptanterv szerint első nyelvként tanulható idegen nyelvek választhatók, tehát az angol, a francia vagy a német nyelv, valamint speciális esetben a kínai.

A tanuló nem köteles az elsőként tanult idegen nyelvet választani, tehát azt, amelyet általános iskolában kezdett el tanulni, azonban legalább a pályázat évében (a 9. vagy a 11. osztályban) már tanulnia kell tantervi keretek közt a választott nyelvet.

Elsősorban természetesen azt a nyelvet ajánlott választani, amelyben a tanuló már magasabb szintet ért el, mert a külföldi nyelvi képzés ebben az esetben a leghatékonyabb. Azonban előfordulhat, hogy az első idegen nyelvből a tanuló már szerzett nyelvvizsgát, így ezt a lehetőséget pl. további nyelvvizsga megszerzésére szeretné felhasználni.

A PROGRAMBAN RÉSZT VEVŐ NYELVISKOLÁK, VÁLASZTHATÓ KURZUSOK

A Külföldi Nyelvtanulási Programban az EMMI jóváhagyásával azok a nyelviskolák vehetnek részt, amelyek megfelelnek az adott országban elfogadott, a nyelviskolák számára szabott minősítési követelményeknek.

A nyelvtanfolyamok kéthetes időtartamban, minimum heti 20 nyelvórával valósulnak meg. A tanulók a nyelvórákon kívül egyéb kulturális, szabadidős programok keretében is lehetőséget kapnak a nyelvtanulásra, illetve a célnyelvi ország kultúrájának, szokásainak megismerésére. Az elszállásolás családoknál vagy kortársakkal együtt kollégiumbantörténik, ami újabb lehetőséget teremt a nyelv elsajátítására. A nyelviskolák az újrakezdőtől a felsőfokú szintigajánlanak tanfolyamokat. A szintfelmérést a fogadó nyelviskola végzi, tehát az a cél, hogy mindenki a megfelelő nyelvi szinten, lehetőség szerint sokszínű, soknemzetiségű csoportban tanulja az idegen nyelvet.

A program keretében a tanulók külföldi nyelvtanfolyam helyett az intézményük szervezésében, partnerintézményi együttműködésben is részt vehetnek, amelynek célja, hogy a célországi partneriskoláknál fejlesszék nyelvtudásukat közös projekt megvalósítása során.

FINANSZÍROZÁSI TUDNIVALÓK

A Külföldi Nyelvtanulási Program a célországokban való nyelvtanulásra teljes körű támogatást nyújt, tehát fedezi a külföldi nyelvtanfolyam díját, a kiutazás költségeit, a külföldi szállást és ellátást, a célországon belüli, a nyelvtanfolyamon való részvételhez szükséges utazási költségeket.

A tanulók a támogatást még a tervezett kiutazás előtt megkapják, így önerő, előfinanszírozás nem szükséges.

A pénzügyi konstrukció részleteiről, a beszámolási kötelezettségekről és az esetleges nem teljesítés esetéről a pályázati felhívásokban olvashat (egyéni pályázat és intézményi pályázat menüpont alatt).

 

HOGY LEHET JELENTKEZNI A PROGRAMRA?

Pályázni a honlapunkon keresztül elérhető elektronikus pályázati felületen lehet, várhatóan 2020 februárjától. A részletes feltételeket tartalmazó pályázati felhívások elérhetők az egyéni pályázat és intézményi pályázatmenüpontok alatt.