Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

1. állomás: Jókai-kilátó

GPS: 46.97189, 17.8814

A Tamás-hegyen (317 m) álló, fából épített 3 emeletes Jókai kilátóhoz több irányból vezetnek fel jelzett turistautak (Lóczy-barlang, Koloska-völgy, Kéki-völgy, Balatonfüred). Csodálatos kilátás nyílik innen a Balatonra, Balatonfüredre és a Tihanyi-félsziget irányába. E helyszínekhez az író szorosan kötődött, hiszen Balatonfüreden álló gyönyörű villájából rendszeresen kirándult a Tihanyi-félszigetre, többek között annak emblematikus helyszínére: az Aranyházra, melynek elnevezése is tőle ered: a lenyugvó nap fénye olyan színűre festi a hófehér gejzírit sziklákat beborító kerek zuzmótelepeket, mintha valaki aranytallérokkal szórta volna tele.

Következő állomás: 2. állomás: Aranyember útja tanösvény – Cholnoky Jenő tábla

További kapcsolódó linkek: