Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

1. állomás: Arácsi népház és Posta

Az arácsi sétakör célja a GPS és a QR-kód használatának népszerűsítése a természetjárásban, valamint Lóczy Lajos geológus és Cholnoky Jenő földrajztudós arácsi emlékhelyeinek bemutatása. Séta hossza 3.4 km; max. 3 óra; 7 állomással.

Internet elérhetőség és GPS használata szükséges.

Túraútvonal szervezője: Cserny Tibor ()

Túra térképe innen letölthető.

Kalandra fel, indulhat a túra!

Balatonarács jelenleg Balatonfüred településrésze, a Tamás-hegy és a Péter-hegy között terül el a Koloska-völgy bejáratánál.

I. Az Arácsi Népház
A Balatoni Szövetség segítségével szerzett állami támogatásból 1914-ben épült fel, Keszler Aladár tervei alapján. Az eredetileg közösségi térnek szánt épületben az I. világháború alatt a helyi Vöröskereszt katonai kórházat rendezett be, később emeletén iskola, orvosi rendelő és könyvtár, alsó részében üzlet működött.
2010 óta a felújított épület földszintjén könyvtár és közösségi helyiségek kaptak teret, ahol képzőművészeti, zenei és egyéb programjaival várják az érdeklődőket.
Az emeleten irodák találhatók. Itt van a Nők a Balatonért (NABE) központja és a Balatoni Fejlesztési Tanács Társadalomtudományi Kutató Csoport irodája

II. A Posta
A Népház melletti, a múlt század eleje óta postaként működő épület földszintjének egyik helyisége postatörténeti múzeumnak ad otthont. Nyomon követhető a Magyar Posta technológiájának és technikájának az elmúlt évszázad alatti fejlődése, amelynek jelentős része Balatonfüred – Balatonarács postaszolgálathoz tartozó tárgyakat tartalmaz. A helyi vonatkozású anyagot Simon Károly, az egykori postamester fia adományozta.

A földszinten található Schneider Ferenc Vadásztrófea gyűjteménye is.

A tetőtérben az alábbi kiállítóterek találhatók:

  • Ásvány- és kőzetkiállítás (Schneider Ferenc, Kutas Árpád és dr. Cserny Tibor gyűjteményeiből)
  • Térkép kiállítás (dr. Cserny Tibor gyűjteményeiből)
  • Helytörténeti gyűjtemény (szőlészet-borászat)

Belépő a kiállításokra: 200 Ft/fő.
Látogatható: Előzetes egyeztetés alapján.

Arácsi Népház és Fiókkönyvtár nyitva tartása:

  • Hétfő, csütörtök: 10.00-18.00
  • Szerda, szombat: 14.00-18.00

Cím: 8230 Balatonfüred, Lóczy Lajos u. 62.
Elérhetőség: 87/788-456, Városi Művelődési Központ: 87/481-187

Következő állomás: 2. Kutas Árpád emlékpark