Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

2. állomás: Kutas Árpád emlékpark

Az eredeti nevén Koloska-völgyi szoborpark a szőlőmunkásoknak (Beretvás Csanád fafaragó munkája) állít emléket. A park egyik kezdeményezője Kutas Árpád, Balatonfüred néhai alpolgármestere volt. Útépítési, építőipari vállalkozó, önkormányzati képviselő, majd az Arácsért Alapítvány kuratóriumának elnöke volt annak alapításától (2002) korán bekövetkező haláláig. (2010).

Kutas Árpád nevéhez fűződik a Bata liget, a közlekedési csomópont, a Hősök terén a park kialakítása, és több füredi, arácsi köztéri szobor felállítása. Éveken keresztül volt főszervezője a Balatonfüredi Nemzetközi Kőszobrász Szimpóziumnak. Kezdeményezésére és közbenjárására újulhatott meg az Arácsi Népház és a régi posta épülete. Alpolgármesterként több füredi fejlesztésben szakértelmét kamatoztatva megbízhatóan felügyelte a közbeszerzések műszaki tartalmát és minőségét.

Közvetlen és segítőkész, a közösségért mindig tenni akaró személyiségéért sokan tisztelték és szerették a városban.
A szoborpark 2014 decembere óta viseli Kutas Árpád nevét.

Következő állomás: 3. Cholnoky Emlékpark