Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

5. állomás: Lóczy Lajos sírja

Dr. Lóczy Lajos magyar geológus, geográfus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. A magyar földtan és földrajz kiváló tudósa. Életművéből kiemelkedik és nagy nemzetközi visszhangot is kiváltott a Széchenyi Béla vezette kelet-ázsiai expedíció tagjaként végzett tudományos felfedező, feltáró tevékenysége.
Lóczy Lajos munkásságának legjelentősebb eredményeit balatoni kutatásai hozták meg. Balatonfüred közelében, tanítványának és tudós társának Cholnoky Jenő családi villájának szomszédságában házat vásárolt, ahonnan 60 tudós munkáját koordináló komplex Balaton kutatást halála napjáig irányította végezte. A kutatóház az „Arácsi séta” következő, 6. állomásán megtekinthető.

Az itt álló, egyetlen hatalmas vörös homokkő tömbből faragott Lóczy-sírkő sírkő díszítésére Stein Aurél, neves Kelet-Ázsia kutató küldte az első havasi gyopár csokrot.

Innen vissza sétálva a temető kapuja felé, az út mellett további füredi közéleti személyiségek sírjai állnak, többek között jobbra Écsy László balatonfüredi fürdőigazgató, balra a kerítés mellett az első dunántúli kőszínház korán elhunyt színésznői: Szőllösy Nina, Szilágyi Nina és Balla Béláné.

Következő állomás: 6. Lóczy Lajos Villa