Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

Emléktúra a Doni Hősök emlékére

Iskolánk képviseletében Csomor Botond, Erős Csanád Bendegúz, Kapcsándy László, Kila Mátyás és Láposi Dániel 11. R osztályos rendész tanulók vettek részt a Doni Hősök emlékére megrendezett túra balatonfüredi útvonalán. Tanulóink az emléktúra keretében részt vettek a január 17.-én, 17.00 órakor tartott Doni megemlékezésen is, ahol Szabó István honvédelmi államtitkár úr mondott emlékező beszédet. Rendészeink meghatottan vettek részt az emléktúrán, és sok élménnyel, érdekes beszélgetéssel gazdagodtak. Élményeiket így foglalták össze: „A mai napon egy katonai századba beolvadva vettünk részt a Doni Hősök emlékére megrendezésre került túrán. A honvédek nagyon kedvesen fogadtak minket, pihenő időben jót beszélgettünk velük egy kávézás keretében. Közéjük az alakzatba beállva, fáklyákkal vonultunk végig a városon, és vettünk részt a megemlékezésen, amely fontos volt minden résztvevő számára. Bár nagyon hideg volt, a hazaszeretet átfűtött minden embert. A megemlékezést követően még a századdal együtt vonultunk vissza iskolánk kollégiumáig, ahol a katonák szállása volt. Távozásukkor megköszönték önzetlen munkánkat, és jó utat kívántunk egymásnak.”