Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

A lényeg a cselekvés! – Balatonfüredi Lions Club

Iskolánk képviseletében Vinter Tamás 12. R osztályos rendész tanuló a Balatonfüredi Lions Club hagyományteremtő faültető ünnepségén vett részt, mely a „Földünkért” Világnap alkalmából került megrendezésre. Iskolánk diákja gyönyörűen szavalta el „Áprily Lajos: Kis fenyőfa” című versének részletét, majd ezt követően segédkezett a faültetésben is. A „Földünkért” Világnap már 29 éve hívja fel a figyelmet az élővilág megőrzésére. Olyan nemes ügy ez, melynek ünnepi rendezvényéhez iskolánk is azonnal lelkesen csatlakozott, hiszen a környezetvédelem és a környezettudatosság mindannyiunk szívügye. „Miért ne ültessünk egy fát? És miért mi ne ültessünk egy fát? A környezettudatosság nem teher, nem jár plusz energiabefektetéssel, csak némi odafigyeléssel. Nagyon fontos, hogy a valódi előre lépéshez hosszú távon környezettudatos életmódra, és társadalmi összefogásra van szükség. Erre szeretnénk mi felhívni a figyelmet. Ha csak porszemek is vagyunk a Földünkön, ha csak vízcseppek is az Óceánban, hisszük azt, hogy tehetünk környezetünkért, utódaink jövöjéért.”                                                                                                           Balatonfüredi Lions Club