Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

7. állomás: Balatonarácsi református templom

A Balatonarácsi Református Egyházközség jelenlegi temploma – II. József türelmi rendeletét követően – 1784-86 között épült fel kőből, késő barokk stílusban, torony nélkül. Két harangjának, faragott harangláb adott otthont egészen 1921-ig, amikor is elkészült a templom elé épített torony.  Az arácsi gyülekezet 400 fizető egyháztagot számlál, ezzel a Veszprémi Református Egyházmegye negyedik legerősebb eklézsiája.  Balatonarács, 1987-1999 között esperesi székhely volt. Ismételve magát a történelem, 2015.január 1-től Balatonarács, újra a Veszprémi Református Egyházmegye esperesi székhelye lett.

Istentiszteleti időpont: vasárnap 10 óra

További részletek, aktuális információk a Balatonarácsi Református Egyházközség honlapján találhatók.

Köszönjük, hogy végig jártad a túraútvonalat!
További szép túrákat kívánunk! -szerkesztők