Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

COVID19: mit tudunk (tenni)?

2020. szeptember 18-án, pénteken este 8 órakor a Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Díszteremben OROSZI BEATRIX orvos, epidemiológus, járványügyi szakértő tart előadást COVID19: mit tudunk (tenni)? címmel. Tavasszal 100 nap kellett ahhoz, hogy egymillió ember megfertőződjön az új koronavírussal. Most már alig 100 óra alatt megvan az újabb millió. A második hullámban élünk. Hazánkban az első ezer esethez 36 nap kellett, ma már 1000 újabbhoz elég egy-kettő. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium járványmatematikai projektjének vezető orvos-epidemiológusa a következő témákat hozza Pannonhalmára: Mit tudunk eddig a Covid19 vírusról, a terjedésről és a betegségről? Soha nem szaladt ennyire a matek: hogyan vizsgálják az epidemiológusok a járvány terjedését, mi az a nevezetes járványgörbe és a reprodukciós szám? Milyen egyéni és közösségi stratégiáink lehetnek magunk és egymás megóvására, a védekezésre, a terjedés fékezésére?