Weboldalt készítette: Websafe IT Security Kft. X

Trianon 100 – emlékére

„A Balatonfüredi Szent Benedek Középiskola és Kollégium nevében Komáromi Móric Igazgató úr, Arany Marcell, Nagy Boglárka, Kozma Gergő, Németh Barnabás 9.A osztályos , valamint Erős Csanád Bendegúz, Undi Boglárka, Ugrai Martin, Fejes Lili Kendra, és Béres Péter 11.R osztályos rendész tanulóink 2020. június 4.-én a Trianoni Békediktátum aláírásának 100. évfordulója alkalmából megrendezésre került ünnepélyes megemlékezésen vettek részt. A balatonfüredi Kovászna park Trianon emlékműje előtt közös imával méltón emlékeztünk a Nemzeti Összetartozás Napján Magyarország történelmének egyik legszomorúbb eseményére, a párizsi Trianon Palotában, az I. világháborút lezáró békediktátum aláírására, majd elhelyeztük iskolánk koszorúját az emlékmű lábánál.

„Nem lész kisebb Hazánk, nem, egy arasszal sem,
Úgy fogsz tündökölni, mint régen, fényesen!
Magyar rónán, hegyen egy kiáltás zúg át:
Nem engedjük soha! soha Árpád honát!”

József Attila: Nem, nem, soha!”