Élelmiszeripar ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.

A borászat Magyarországon az egyik legősibb és legjobban megbecsült tevékenység. A szőlész-borász ismeretei kiterjednek a szőlő termesztésére, művelésére, a szüretre, a szőlőfajták feldolgozására, a borkészítés műveleteire, és a bor értékesítésére.

A jó minőségű bor előállítása nagyon összetett ismereteket igénylő munka. A borászatok Magyarországon sokszor családi környezetben működnek, ahol a szőlész-borász szakma tradíció. A jó szőlész-borász szakember tudása a borászatokban nagy nincs.Diákjaink megismerhetik a szőlőbirtokok, borgazdaságok működését, betekintést nyerhetnek a szőlőtermesztési, borkészítési és értékesítési folyamatokba. Az iskola saját, a régióban is elismert borászattal rendelkezik.

A képzést csak megfelelő számú jelentkező esetén tudjuk indítani.

Az elmúlt évek szakközépiskolája, amelyben a 3 éves szakmai képzés szakmai vizsgával zárul. Először ágazatot és szakképesítést választanak a tanulók. A 9. évfolyam végén ágazati alapvizsgát tesznek. Az ágazati alapvizsga teljesítése után módosítható a szakmaválasztás, vagy a tanuló az ágazaton belüli technikumi képzésekre átjelentkezhet. A képzésben résztvevő tanulók a 9. évfolyamtól ösztöndíjat kapnak. A 10. és 11. évfolyamon a képzés duális keretek között zajlik, az elmélet az iskolában, a gyakorlat pedig a vállalatoknál, vállalkozóknál.

A szakképző iskolát végzettek számára érettségire felkészítő, esti tagozatos képzés lehetőségét biztosítjuk.

Megbízhatóság, állóképesség, kezdeményezőképesség, színlátás, ízérzékelés.

• elvégzi a szőlőtermesztés alapfázisait (metszés, zöldmunka, érés folyamatának ellenőrzése);
  • előkészíti a szüretet;
  • megszervezi a feldolgozást;
  • elvégzi a bor erjesztését;
  • az újbort kezeli, javítja, készre kezeli;
  • palackoz;
  • speciális borkészítményeket állít elő;
  • laboratóriumi minőségbiztosítást végez;
  • rendelkezik a szakmai feladatokhoz szükséges gépészeti ismeretekkel;
  • elvégzi a szakmai adminisztrációt;
  • rendelkezik a bor forgalmazásához, a borturizmushoz és a bormarketing végzéséhez szükséges alapismeretekkel;
  • birtokában van egyéb italkészítési ismereteknek;
  • ismeri a szőlő metszésének teljes technológiáját;
  • elvégzi a termesztéshez szükséges laboratóriumi vizsgálatokat.

Ajánlott azoknak a fiataloknak a számára, akik érdeklődnek a szőlő termesztése, feldolgozása és a bor készítése iránt.

Akik elköteleződnek a jó minőségű és méltán híres magyar borok készítése iránt.